فلزیاب

دستگاه گنج یاب از کجا بخریم

دستگاه گنج یاب از کجا بخریم

بتدا با طرز کار دستگاه های فلزیاب آشنا شویم. براساس قوانین فیزیک دیسک‌ های دستگاه فلزیاب یک میدان مغناطیسی در اطراف خود ایجاد می‌کنند. هنگامی‌ که شی فلزی داخل این میدان‌ قرار بگیرد شدت میدان مغناطیسی تغییر کرده و دستگاه با توجه به سیستمی که از قبل طراحی‌ شده آژیر خطر یا اخطار می دهد تا شخص متوجه حضور شی‌ فلزی شود.

بهترین فلزیاب

1.تثبیت‌ کننده: این بخش از دستگاه در واقع کمک به قوام شکل دستگاه در حین حرکت می‌کند و در واقع نقش حمایتی یا همان اسکلتی را در دستگاه ایفا می کند.

2.جعبه کنترل: در واقع مغز متفکر دستگاه می باشد. تمامی کنترل‌ های دستگاه، پردازش اطلاعاتی که از سیگنال‌ ها می آید، دریافت پالس‌ها و حتی نمایشگر در این قسمت قرار می‌گیرد.

3.کویل: یک صفحه فلزی است که در پایین دستگاه در نزدیکی سطح زمین قرار دارد. اساس کار دستگاه فلزیاب با میدان مغناطیسی است که این صفحه در اطراف خود ایجاد می کند. بسته به نوع و کیفیت دستگاه اندازه این صفحه متغیر است و میدان‌ مغناطیسی با شدت های متفاوتی ایجاد می کند.

4.شفت: میله‌ ای است که کویل جستجو یا همان صفحه مغناطیسی را به جعبه کنترل یا همان مغز متفکر دستگاه وصل می‌کند.

فلزیاب را از شرکت بخریم

در ابتدا باید بدانیم چون از این دستگاه معمولاً برای پیدا کردن اشیاء قدیمی و با ارزش استفاده می‌ شود به آن دستگاه گنج یاب یا طلایاب نیز می گویند. ولی طرز کار این دستگاه پیدا کردن فلز است از سویی این دستگاه می‌ تواند فلزات مختلف را از هم تشخیص دهد ولی تنها با تغییر فرکانس  قابل تفسیر می باشد.ما در اینجا با طرز کار دستگاه گنج یاب شما را آشنا می کنیم:

1.عمل جاروب کردن: جاروب کردن یا همان حرکت آهسته دستگاه در نزدیکی سطح زمین اصلی‌ ترین مرحله کار با این دستگاه می باشد. نکته اساسی در جاروب کردن حرکت آهسته و با حوصله است تا دستگاه فرصت آنالیز امواج و پالس‌ های دریافتی را داشته باشد.

2.تست اشیاء: قبل از شروع کار می توانید دستگاه گنج‌ یاب خود را تست کنید. با چال کردن النگو یا سکه های خود در زیر زمین این کار را انجام دهید و اگر بتوانید تفاوت فرکانس طلا با سایر فلزات را در دستگاه گنج یاب خود پیدا کنید در واقع شما یک دستگاه طلا یاب خواهید داشت.

3.روش جستجو: به کمک چهار سنگ یا چهار تکه چوب، زمینی را به طور فرضی محصور می‌ کنیم. آن قسمت از زمین را با دقت مورد بررسی قرار می دهیم. اگر جایی دستگاه اخطار داد اطلاعات دستگاه را یادداشت می‌ کنیم و بعد از اسکن کامل آن منطقه علامت زده شده اقدام به کندن آن جا خواهیم کرد.

4.حفاری: حفر کردن حفره یا چاله تمیز و با ابعاد مناسب درست در جایی که دستگاه اخطار داده است یک اصل مهم برای رسیدن به هدف می باشد.

5.امید آخرین چیزی است که می‌میرد: هرگز دلسرد نشوید شما شاید بارها شکست بخورید ولی با اولین پیروزی، طعم تلخ همه شکست‌ های گذشته را فراموش خواهید کرد. در واقع در این کار شکست‌ ها مقدمه‌ ای برای پیروزی هستند.

دستگاه فلزیاب

دستگاه فلزیاب یا همان گنج یاب مدل های مختلفی دارد که بالغ بر هفت نوع است. ما در اینجا سعی می‌کنیم به‌ صورت خلاصه شما را با آن‌ ها آشنا کنیم:

1.فلزیاب های تفریحی (VLF): این دستگاه‌ ها کوچک بوده بسیار سبک هستند و دیسک آن‌ ها حدود 25 سانتی‌ متر می باشد .می توانند یک شی‌ء فلزی یک در یک متر را در عمق حدودی یک متری زمین پیدا کنند. قدرت تفکیک کمی دارند و برای اشیای فلزی که سطح زمین بسیار نزدیک هستند مناسب می باشند.

2.فلزیاب‌ های پیشرفته(PI):  قدرت بیشتری دارند سنگین هستند چون از باتری‌ های سنگین استفاده می کنند. از ضعف‌ های این نوع نداشتن قدرت تفکیک بین آهن و سایر فلزات و نداشتن مانیتور می باشد.

3.فلزیاب‌ های صنعتی: در صنایع مختلف مثل فرش ،ماشین،چوب‌بری، صنایع بسته‌بندی و … از آن‌ ها استفاده می شود.

4.فلزیاب‌ های (TR): این دستگاه‌ ها نیز قدرت تفکیک ندارند و معمولاً برای پیدا کردن فلز های بزرگ مثل لوله‌ های آب مورد استفاده قرار می‌گیرند. از دیگر معایب دستگاه تی آر سخت بودن کار با دستگاه، گم کردن هدف و ضعف در تعیین محل دقیق فلز می باشد که به همین خاطر خرید عمومی زیادی ندارند

5.فلزیاب‌ های فرکانسی یا طلایاب ها: این نوع از دستگاه‌ ها از نوع فرکانس القایی یا جذبی با تنظیمات تفکیکی و تشخیصی و سطح و حجم ترشهولد یا تارگت ایکس می باشند.

دستگاه فلزیاب

به همین خاطر قدرت تفکیک فوق‌ العاده‌ای دارند و به‌ راحتی می‌توانند طلا را از سایر فلزات در زمین‌ های ناهموار و با شرایط نامساعد جوی نیز تشخیص دهند. از دیگر دستگاه‌ های پیشرفته نیز می‌‌توان به فلزیاب‌ های مغناطیسی و حرارتی رادار زمین اشاره کرد که آن‌ها هم قدرت تفکیک بالایی دارند.

تقریباً همه این نوع را می‌ توانید در شرکت ماورا پیدا کنید.شرکت ماورا حدود بیست سال است که اقدام به واردات فلزیاب، طلایاب و گنج یاب کرده‌است و در این زمینه به متقاضیان مشاوره رایگان می‌ دهد. این شرکت در بین ده‌‌ ها شرکت رقیب بزرگ‌ ترین شرکت وارد کننده بوده و بهترین خدمات پس از فروش و گارانتی را در بین این شرکت‌ ها داراست. ما در آخر مطلب آدرس و شماره تماس این شرکت را برای شما بگذاریم و به شما پیشنهاد می کنیم اگر قصد خرید این وسیله ها را دارید حتماً از شرکت ماورا اقدام کنید.

آدرس:اصفهان خیابان ارتش، ساختمان رحیمی

شماره تماس :09900240991-09195002824

نوشته های مشابه

2 دیدگاه در “دستگاه گنج یاب از کجا بخریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *